pripravujeme...

Podvodné maily od Slovenskej Pošty

Slovenská pošta je opať atakovaná škandálom s podvodnými emailami. Zákazníci ich nachádzajú vo svojích emailových schránkach s perfektne naaranžovaným znením s cieľom vytiahnuť od nič netušiaceho zákazníka slovenskej pošty nejaký poplatok. Kedže ide o nie veľké sumy ( pri sume 5€ človek nespozornie tak ako pri 500€ platbe), veľakrát sa ľuďom ktorý služby pošty využívaju vo veľkom nezdá nič podozrivé preto poplatok zaplatia a ide sa ďalej. Pošta avšak upozorňuje na tento stav na svojej oficiálnej stránke na tomto odkaze:


https://www.posta.sk/informacie/pozor-na-podvody


Vymenujme si nejaké spoznávacie znaky takéhoto emailu:

- zdeformované alebo inak graficky divné logo ( nieje však podmienkou)

- žiadosť o zaplatenie poplatku v mene pošty ( pošta nikdy takto o poplatok nežiada)

- odosielateľ s neštandardným kontom (support@newaccount.......)


Hovorkyňa slovenskej pošty odporúča: "V prípade, že klienti na tieto podvodné maily už zareagovali a uhradili požadovanú sumu, čím im bola spôsobená škoda, odporúčame im obrátiť sa na orgány činné v trestnom konaní,"


Ponúkame naše odborné znalosti


Naším zákazníkom poskytujeme v tomto prípade poradenstvo a istotu v prípade prijatia takýchto emailov. Ak si nieste istý pôvodom emailu, kontaktujte našu vzdialenú podporu, resp. nám prepošlite emailom snímku obrazovky.


Absolútne riešenie? Požadujte od svojích partnerov podpísané emaily!


Pojem PKI ( Public key infrastructure) tzv. infraštruktúra verejného kľúča je jedinou zaručenou istotou kedy pri pospísanom emaile viete s istotou že je od toho odosielateľa za ktorého sa vydáva. V súčasnoti mnoho občanov SR má aktuálne vydaný certifikát na občianskom preukaze, ktorý sa dá použiť na rôzne účely, napr. aj na podpisovanie faktúr a emailov točiacich sa okolo platieb a financií. Jednými z najdostupnejších riešní je webový portál zep.disig.sk alebo program Adobe Reader DC. Naša spoločnosť vám rada poskytne asistenciu pri implementácií tohto štandardu, konzultačné služby v prípade nasadenia PKI vo vašej firme, telefonické poradenstvo a mnoho ďalšieho.© 2020 BACKDOOR SECURITY s.r.o. | Ochrana osobných údajov & súbory cookies