pripravujeme...

Čo je JAMstack?

Jamstack je architektúra navrhnutá tak, aby bol web rýchlejší, bezpečnejší a ľahšie škálovateľný. Stavia na mnohých nástrojoch a pracovných postupoch, ktoré vývojári milujú, a ktoré prinášajú maximálnu produktivitu.

Základné princípy pre-rendering a decoupling umožňujú, aby boli stránky a aplikácie dodávané s väčšou istotou a odolnosťou ako kedykoľvek predtým.
Pre-rendering

Vďaka Jamstacku je celé klientske rozhranie vopred pripravené na vysoko optimalizované statické stránky a prvky počas procesu zostavovania (build process). Výsledkom tohto procesu predbežného vykreslenia sú weby, ktoré môžu byť obsluhované priamo z CDN , čo znižuje náklady, zložitosť a riziko dynamických serverov ako kritickej infraštruktúry.

S toľkými populárnych nástrojov pre vytváranie webov, ako Gatsby , Hugo , Jekylla , Eleventy , NextJS , a veľmi veľa ďalších , veľa webových vývojárov už potrebné nástroje dobre poznajú.


Vylepšenie pomocou JavaScriptu

Webové stránky s metódou Jamstack využívajú JavaScript a API na komunikáciu s back-endovými službami, čo umožňuje vylepšovať a personalizovať prostredie.


Rozvoj API sa stal významným predpokladom pre stránky Jamstack. Ponúkaním služieb prostredníctvom metódy API umožnila tímom vytvárať oveľa zložitejšie aplikácie. Teraz je možné outsourcovať napríklad autentifikáciu a identitu, platby, správu obsahu, dátové služby, vyhľadávanie a oveľa viac. Oddelenie týchto služieb umožňuje väčšiu prenosnosť a flexibilitu, ako aj výrazne znížené riziko.


#jamstack

© 2020 BACKDOOR SECURITY s.r.o. | Ochrana osobných údajov & súbory cookies