Microsoft Office 365

cloudové aplikácie produktivity od spoločnosti Microsoft

Čo je Microsoft 365 / Office 365 ?

Office 365 alebo po novom Microsoft 365 je súbor kancelárskych aplikácií ktorý pozostáva z dobre známych programov ako Word, Excel, Outlook, Powerpoint a pridáva k nim novinky OneDrive,  Skype for Business, SharePoint, Teams, Forms, Delve, Flow  + Cloud Exchange.

Čo sa zmenilo ?
 

Zmena pozostáva z licencovania produktu a rozšírenia jeho funkcionalít. Tento produkt prináša jednoduchšiu spoluprácu medzi zamestnancami, poskytuje vzdialené cloudové úložisko pre firemné údaje, je nevyhnutnou súčasťou všetkých moderných firiem s akýmkoľvek zameraním.

Pre koho je Microsoft Office 365 určený ?

Tento balík aplikácií je určený pre celú škálu zákazníkov počnúc domácnosťami, študentmi ako aj malým a stredným podnikom. Následne sa líši aj cenník poskytovaných služieb.

Koľko ma to bude stáť ?

Microsoft má na svojej stránke transparentný cenník služieb s detajlným popisom jednotlivých balíkov. Primárne je zobrazená mesačná cena ktorá je podmienená ročnou viazanosťou. Pri voľbe jednotlivých balíkov sa usitite a skontrolujte, že konkrétny balík zahŕňa Vami požadované funkcionality. Pozor si treba dať na DPH kedy pri balíku určeného pre podnikateľov nieje finálne zarátané a naúčtuje sa až pri následnej platbe za balík.

Viem sa vyhnúť modelu subscription (ročnej viazanosti)?

Áno, zakúpenim balíka pre domácnosti. Podrobne si ale skontrolujte či vyhovuje vaším požiadavkám a či obsahuje všetky aplikácie ktoré sa chystáte využívať.